5- 6 Yasindan Üniversiteye Hazirlik Alistirmalari
Beyin gelisiminin çok önemli bir kisminin tamamlandigi 5-6 yas döneminde çocuklarimizin algilama, yorumlama ve tahmin becerilerini arttirmak amaciyla bu kitap hazirlanmistir.
Çocuklarin hayat boyu girecekleri testlere küçük yastan hazirlanmalari için, dikkat alistirmalari, farkli olani bulma, birbirinin ayni olan sekilleri bulma, labirent oyunlari, duygularini tanima ve farkina varma alistirmalari, hizli okuma tekniklerinde kullanilan göz alistirmalari ve test çözme becerilerini içerir.
Ögrenme sürecine yardimci olur ve çocugunuzu üniversite hazirlar!

5- 6 Yasindan Üniversiteye Hazirlik Alistirmalari Için Ne Dediler?

Elinizde tuttugunuz bu kitap Nur Eda Süslü' nün 2005 yilindan beri yaptigi çalisma ve arastirmalarin bir ürünüdür. Türkiye'nin önde gelen ana okullarinda yaptigi çalismalar sirasinda çocuklari hem düsünmeye, hem yaratmaya hem de ögrenmeye odaklamayi basarabilmis örnek bir ögretmendir. Kendisi benim gözümde ayrica bir basögretmendir. Kendisiyle yaptigimiz bir sohbet sirasinda anaokullarinda yaptigi bu çalismalarin bir anlamda "çocuklari bes-alti yasindan üniversiteye hazirlamak" oldugunu söyledim.
Çocuklarimiz en kiymetli hazinemiz. Onlar için her zaman en iyisini düsünüyor ve en iyisini istiyoruz. 20.Yüzyilin en büyük düsünürlerinden Peter Drucker "Dünya çapinda basarilarin ardinda her zaman odaklanmis insanlar vardir." diyor. Içinde bulundugumuz çagin en önemli sorunu odaklanabilmek ve bir konuya kendimizi verebilmek. Bu kitapla birlikte çocuklarinizin kolay odaklanabilmesine yardimci olacaksiniz.
5-6 Yasindan Üniversiteye Hazirlik Alistirmalari sayesinde çocugunuzun içindeki hazineye ulasacaksiniz. Alistirmalarin, gelecek 20 yil içinde bu hazinenin akillica degerlendirilmesine iyi bir araç olacagina inaniyorum.
Çocuklarinizin hepsinin sizi gelecekte gururlandirmasini diliyorum.
Melih Arat
Yazar, Egitmen- Danisman

Yeni Çağın Çocukları
Yeni bir çağdayız; geleneksel yöntemlerle çocuk yetiştirmek artık tek başına yeterli değil. Zamane çocukları, yani "yeni çağın çocukları" çok farklı. Onlarla iletişim kurmak kolay değil. Çocuğumuzla etkili iletişim kurmanın yolu öncelikle onu ve kendimizi iyi tanımaktan geçiyor.

Yeni Çağın Çocukları, nasıl bir anne baba olduğumuzu ve çocuğumuzun hangi kişilik tipinde olduğunu bilmemiz, çocuğumuzu yetiştirirken ona özel yöntemler geliştirmemiz gerektiğini anlatıyor. Etkili iletişim kurabilmek için gerekli yöntemleri yeni modeller ışığında, örnek senaryolar ve çözümlemeli soru cevaplarla açıklıyor.

Çocuklarla oyun oynayarak onlara yeni bilgiler öğretmek gibi özel bir uzmanlık alanı geliştirmiş olan Nur Eda Kasap, ayrıca, anne babalara yeni çağa uygun pek çok oyun öneriyor; çocuklar, en iyi bildikleri “oyun” diliyle aktarabilirsek her şeyi kolaylıkla öğrenebileceği için…

Yeni Çağın Çocukları, NLP ve Çoklu Zekâ Kuramı gibi yeni bilgi alanlarını kullanarak çocuklarla iletişim kurmak, özgüvenlerini geliştirmek için yararlı olacak bir başucu kitabı. Birçok eğitimci ve danışmanın övgüyle karşıladığı bu önemli çalışmayı çocuk yetiştiren herkes, anne babalar, eğitmenler, anaokulu öğretmenleri mutlaka okumalı!

Yeni Çağın Çocukları İçin Ne Dediler?

Sevgili  Nur Eda Kasap’ın “Yeni Çağın Çocukları” başlıklı kitabı; günümüzde çocuğunu özenle yetiştirmek  isteyen ancak hangi yöntemleri nerede, nasıl kullanacağını bilemeyen; güvenli, denenmiş örneklere gereksinimi olan ebeveynlere bir umut pınarı olacaktır. Kitapta bugüne kadar gözden kaçan çocuk oyunları ve yararlarını bulacaksınız. Bu uygulamaların çocukların üzerindeki etkisini görmüş ve değerlendirmiş bir kişi olarak, çocuklarla ilgilenmeyi  ve iletişim kurmayı arzulayan herkes için önemli bir rehber olacağını düşünüyorum;

Sevgili Nur’un; çalışmalarının yeni kitaplarla sürmesini dilerim. 
 
Prof. Dr. Sevgi Mir
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Hastanesi Baş Hekimi

Nur Eda Kasap’ın Yeni Çağın Çocukları isimli kitabı, 21. Yüzyılda çocuk yetiştirmek için anne babalar için bir ışık dolu bir yolun haritası.

Melih Arat

Nur Eda Kasap birikimlerini, uzun süren çalışmaları ile harmanlayarak oluşturduğu, bu kitap çocuk yetiştiren, çocuklara ilgi duyan, geriye dönüp kendi çocukluğunda yolculuğa çıkmak isteyen ve çocukluk döneminin en önemli yılları olduğunu bilen herkese rehber olabilecek bir başucu kitabıdır. Bu değerli eserin her zaman çocuk kalmayı başarabilen içindeki çocuğu yaşatabilen tüm okuyuculara ulaşmasını dilerim.

Ayfer Erbil
Prof.Dr.Üstün Dökmen
Küçük Şeyler Anaokulu Müdürü

1992 yılında İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı (Halk Eğitimi Başkanı) olarak göreve başladığımda masamda AÇEP(Anne Çocuk Eğitimi Projesi) dikkatimi çekti. İncelediğimde çok etkilendim. Bu projede özel yetiştirilen öğretmenler anneleri, anneler de çocuklarını yine öğretmenlerin denetiminde eğitiyordu. Eğitim aracı olarak Nur Eda hanımın kitabında bahsettiği gibi çocukların anlayacağı en temel dil olan oyunlardı. 25 hafta süren bu projenin sonunda İlköğretime başlayan çocuklar arasında yapılan araştırmada herhangi bir anaokuluna gitmeden evde annesinin ve onu denetleyen öğretmenlerin nezaretinde AÇEP projesini tamamlayan çocukların normal anaokuluna giden çocuklara göre daha aktif ve başarılı olduklarını gözledik. Sebep annenin önce kendisi eğitilerek doğruları davranışlarına yansıtması ve eğitim aracı olarak da oyunların kullanılmasıydı.

İşte Sayın Nur Eda Kasap'ın yöneticiliğini yürüttüğüm Anaokulumuzda hem öğrencilerimize hem de velilerimize uyguladığı eğitimlerde bunu görüyorum. Çoklu zeka kuramı çerçevesinde ''Yeni Çağın Çocukları'' kitabında da bunu çok güzel işlemiş. Kısaca diyor ki; çocuğunuzu sözle değil davranışlarınızla ve eğitici oyunlarla şekillendirin, eğitin ve yönlendirin.

Çocuklarımızın geleceği için okunması ve uygulanması gereken bir başucu kitabı.

Ellerine ve yüreğine sağlık Nur Eda Kasap.

Süleyman CAN
Emekli Eğitimci
Özel Selçuk Soyer Anaokulu Kurucusu

Çağımızda en önemli unsur yetiştireceğimiz çocuklarımız, çünkü onlar geleceğimizin mimarları. Çocuklarımıza kaliteli bir eğitim vermenin yolu zeka geliştiren ve yaşama hazırlayan oyunlardan geçmektedir. Bu konu hakkında Nur Eda Kasap'ın yazmış olduğu bu kitap bence her ailenin ve özellikle ana okulu öğretmenlerinin okuması gerekli bir klavuz niteliğinde.

Ferhan Efeçınar
Kuantum Sıçraması ve
Kuantum Koçluk Programı adlı kitapların Yazarı
             

Nur Eda öğretmenimizle derslerimiz her zaman çok keyifli geçti. Yapmış olduğu deneyler, çocuklarımızın ufkunu açtı. Yaratıcılığını pekiştirdi. Biz derslerimizde sadece fiziği, kimyayı, coğrafyayı değil gurup çalışmasının önemini, prensipli yaşamanın değerini, insanın isteyince her şeyi başarabileceğini, bunun için pes etmemenin gerekliliğini ve denemekten asla vazgeçmemeyi öğrendik. Kitabında da çocukların en iyi bildiği dil olan oyunları anlatmış. Anne ve babalar sizde bu oyunları deneyin.
Teşekkürler…

Birsen Özdestan
Tedaş - Teiaş Anaokulu Müdürü

Nur Eda öğretmenimizle, Dahi Çocuk Yetiştirme programı  sayesinde tanıştık. İlk çocukluk döneminde sadece bilim sevgisinin ve temel fizik kurallarının kazanılmasına yardımcı bir paylaşım değil aynı zamanda, yaratıcı, akılcı ve bir o kadar da keyifli...Çocuğun, kendisinin ve dünyanın neden-nasıllarının keşfine çıktığı yolculukta eğlenceli bir serüven! Kitabında da çocuklara oyunlar sayesinde nasıl ulaşabileceğimizi anlatmış.
Sevgiler…
                                                               
Çocukça Çocukevi

Sevgili Nur'la 1 yılı aşkın süredir hem iş arkadaşlığı hemde dostluk etme keyfini yaşayan şanslı insanlardan biriyim. Yazdığı kitabın yeni çağın çocuklarını yetiştiren dikkatli ve özenli ebeveynlere çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda farklı perspektifler kazandıracağını düşünüyorum.Ayrıca Nur, çocuklar dahil, tüm yaş grupları ile kolayca iletişim kurabilen, onları anlayabilen, çocuk ve eğitim konusunda yetkin diyebileceğimiz bir kişidir.
 
İsmail Sönmez
Psikolojik Danışman  
             
                                                                                               

Kendi seçimlerini yapabilen, yaptığı seçimlerin sorumluluğunu taşıyabilecek, yaşamı boyunca birilerinden bir şey beklemeden kendi istekleri için mücadele edecek, başkalarını suçlamanın rahatlığına sığınmadan kendine sorular sorabilecek ve kaderim bu demek yerine kaderini belirleyebilecek bireylerin yetişebilmesi için çocukluk yılları ve anne-baba çocuk ilişkisi büyük önem taşımaktadır.
 
Keyifle okunan ve çocuklarınızla ilişkilerinize çok katkısı olacak bu kitabı okurken çocuklarınızla ilişki kurmanın farklı yolları da olabileceğini göreceksiniz. Meraklı anne ve babalara öneririm…

Meltem Arıkan
Yazar


Copyright © 2008 Nur Eda Kasap

Design by i p e k y o l u